Fototapety – zebry

Od pruhov až po sociálne správanie – zebry sú výnimočné z každej stránky. Zebra je majestátne divoké zviera, ktoré má hlboký význam v šamanizme, afrických kmeňových tradíciách, psychologickej vede a mnohých ďalších starovekých náboženstvách. Zebra symbolicky reprezentuje spoločenstvo, slobodu, rovnováhu a individualizmus.

Fototapety – zebry
Zebry [výsledky: 9]
Fototapety – zebry

Tapeta s motívom zebry

Pruhovaný vzor zebry je jedinečný pre každé zviera. Ako odtlačky prstov u ľudí. Hovorí sa, že každá zebra v stáde sa odlišuje od ostatných práve podľa vzoru jej pruhov. Takže ak zebra mohla vymeniť pruhy, predpokladáme, že by ju nikto zo stáda nespoznal. Pre zebru by to bol veľký problém. Pýtate sa prečo? Pretože byť rozpoznaný v klane je zásadné. Zebry majú veľmi intímnu a kompaktnú sociálnu štruktúru. Dávajú prednosť skupinám, ktoré sa väčšinou skladajú zo samíc s jediným samcom, ktorý dohliada na „hárem“. Táto úzko prepojená sociálna štruktúra je symbolická. To znamená spoliehať sa na komunitu. Symbolizuje hľadanie útočiska v sociálnych sieťach. Zebra nás učí o dôležitosti komunity, no stále so zachovaním vlastného individualizmu. Pri navrhovaní našich tapiet s motívom zebry sme sa preto snažili zabezpečiť, aby každá z nich kombinovala rôzne vlastnosti a zároveň si zachovala svoj jedinečný charakter.

Pocíťte dych prírody vo svojom byte

Medzi našimi tapetami nájdete nádherné tapety kombinujúce motív zebry a okolitej prírody – savany medzi inými zvieratami a jej známymi rastlinami. Takéto tapety budú skvele fungovať v bytoch, ktoré chcú vyniknúť, pretože prinesú atmosféru plnú radosti a tiež symbolicky znamenajú vlastnú štruktúru – rodinu, ktorá sa tiež skladá z jednotlivých bytostí zlúčených do jedného dobre fungujúceho organizmu. Naopak, minimalistické pruhy zebry sa dobre osvedčia v bytoch individualistov, ktorí budú chcieť označiť svoju výnimočnosť a jedinečnosť.