Fototapety – líšky

Staré príslovie má aj svoje staré odôvodnenie: chytrý ako líška. V skutočnosti sú tieto stvorenia mimoriadne múdre a vynaliezavé. Liška je známa tým, že sa vkradne do domova a utečie bez toho, aby bola chytená. Vďaka svojej šikovnosti získalo toto zviera obraz podvodníka v mnohých kultúrach, ale môže byť aj učiteľom, ktorý poskytuje pokyny, ako rýchlo nájsť cestu cez prekážku.

Fototapety – líšky
Líšky [výsledky: 19]
Fototapety – líšky

Nástenné ozdoby s líškou

Mnoho mýtov odkazuje na líšku ako na blázna alebo podvodníka. V Číne sa však symbolika líšky točila okolo posmrtného života. Hovorí sa, že spozorovanie líšky je signálom od duší mŕtvych. Symbolika líšok vyžaduje zmenu pohľadu, pretože Kelti verili, že líška je sprievodcom a bola uctievaná za svoju múdrosť. Kelti pochopili, že líška dobre pozná lesy a spoliehali sa na ňu ako na svojho sprievodcu vo svete duchov. Keď sa vo vašom živote objaví líška, môže to znamenať, že musíte venovať pozornosť ľuďom alebo okolnostiam, ktoré vás môžu oklamať alebo viesť po ceste, ktorá vám nemusí nutne slúžiť. Môže však byť sprievodcom, ktorý vás prevedie zložitými cestami života. Poctili sme ju preto špeciálnou sériou tapiet s motívom líšky, ktoré dodajú interiéru vášho domova jedinečnú atmosféru.

Tapeta s líškou – kde sa osvedčí?

Tapeta s líškami v jemných farbách a s nenápadným obrysom je ideálnym doplnkom detskej izby, kde prinesie veľa radosti a prevezme starostlivosť o dieťa. Skvele sa tiež osvedčí v priestoroch určených na upokojenie – v čítacom kútiku alebo kútiku pre meditáciu. Naopak, tapety s fotorealistickými vzormi kombinujúcimi líšky a lesné motívy budú prekrásnou výzdobou obývačky. Pre minimalistické tapety v kombinácii bielej a čiernej by sa mali rozhodnúť osoby, ktoré zariaďujú priestor spojený s výberom spôsobu života – nová kancelária alebo pracovňa. Líška ich bude sprevádzať neznámymi cestami života.