Fototapety – ryby

Ryby symbolizujú plodnosť, pocity, kreativitu, znovuzrodenia, úspech, transformáciu, zdravie, hojnosť, pokoj, inteligenciu, šťastie, silu a vytrvalosť. Tým, že nás spájajú s prvkom vody, predstavujú hlbšie povedomie o nevedomosti alebo vyššom ja. Ryby ako jedlo a symbol zaujímajú dôležité miesto v histórii náboženstva a uctievania bohov a mŕtvych.

Fototapety – ryby
Ryby [výsledky: 9]
Fototapety – ryby

Symbolika rýb

Symbolická povaha rýb je rovnako neoddeliteľná ako voda, teda prostredie, v ktorom žijú. V psychológii voda symbolizuje hlbiny nevedomosti a ryby sú „živým materiálom z hlbín osobnosti, ktoré sa vzťahujú k plodnosti a životodarných síl materskej ríši v nás“. Ryby môžu byť tiež symbolom veriacich a vyznávačov ponorených do vôd života. Ryby sú však tiež chladnokrvné, nie sú poháňané vášňou a často predstavujú bezcitné bytosti. Ich charakter možno považovať za dvojaký: z hľadiska tvaru sa stáva prvkom pustatiny a nekonečna – spojením medzi nebom a zemou, a vďaka množstvu ikier predstavuje plodnosť.

Fototapety s rybami – zmeňte interiér rýchlym a jednoduchým spôsobom

Môžu byť tiež vnímané ako múdrosť, viera, sloboda, celistvosť a čistota. Symbol rýb, mora a hlbín, sprevádza umenie od počiatku vekov, a práve preto sme siahli po tomto motíve v našej sérii tapiet so zvieratami. V našej ponuke nájdete nielen zábavné – komiksové tapety, ktoré sa budú hodiť do zariadenia detskej izby, ale aj prekrásne umelecké diela inšpirované kultúrou Japonska, kde je hlavným motívom kapor koi. Tie sa dobre osvedčia pri zariaďovaní ženského elegantného priestoru alebo v kúpacích miestnostiach. Minimalistické vzory pečiatok sú naopak skvelé pre moderné byty, napríklad v škandinávskom štýle.