Fototapety – lotos

Lotosový kvet je považovaný v mnohých rôznych kultúrach, najmä vo východných náboženstvách, za symbol čistoty, osvietenia, samoregenerácie a znovuzrodenia. Jeho vlastnosti sú ideálnou analógiou s ľudskou kondíciou: aj keď sú jeho korene v najšpinavších vodách, lotos sa zdá byť najkrajšou kvetinou.

Fototapety – lotos
Lotos [výsledky: 14]
Fototapety – lotos

Lotosové kvety – znova získajte rovnováhu a pokoj

Podľa budhizmu má každý človek potenciál stať sa dokonalým a osvieteným a je len otázkou času, než každý človek dosiahne svetlo. Budhisti veria, že je nutné sa znovuzrodiť tisíckrát, a prepracovať svoj život prostredníctvom mnohých inkarnácií, kým nedosiahnu nirvánu, teda najvyšší stav vedomia, ku ktorému majú ľudia prístup. Buddha je teda niekedy zobrazovaný ako symbol lotosového kvetu, ktorý prekonal túto bolesť, vládne v hmotnom svete a bol osvietený, rovnako ako lotosový kvet, ktorý začína rásť v špinavej a blatistej vode, ale dokáže prekonať vodu a vytvoriť dokonalú kvetinu. Z rovnakého dôvodu je zobrazených mnoho hinduistických bohov sediacich alebo stojacich na kvete lotosu.

Očarujúce tapety s lotosom

V našej ponuke sú jemné tapety s lotosom odkazujúce na umenie Východu a zobrazujúci lotos iba symbolicky. Sú ideálne do minimalistických bytov. Jemné a v svetlých farbách vizuálne zväčšia priestor a dodajú mu iskru. Kým tmavé tapety s realistickými obrazmi lotosu sa výborne hodia do bytov v štýle boho alebo v excentrických bytoch, ktorým vdýchnu jedinečný charakter. A zase tapety inšpirované Japonskom – jemné, ale plné detailov, budú skvele vyzerať v typických ženských miestnostiach, a to v izbe pre dospievajúce dievčatá alebo v spálni. Vytvoria atmosféru a každý deň nám budú pripomínať symboliku lotosového kvetu – usilovať sa o dokonalosť, aj keď sme obklopení nepriaznivými podmienkami.