Fototapety – jelene

Jeleň, ktorý je v mnohých tradíciách spájaný s láskavosťou, jemnosťou a vľúdnosťou, je tak či onak zvieraťom spojeným s bohmi a svätosťou. Jedným z dôvodov môžu byť jeho fyzické vlastnosti – pohľad, obratnosť, rýchlosť a parohy, ktoré inšpirujú tieto hodnoty a symboly v predstavivosti človeka a jeho metaforickej povahe.

Fototapety – jelene
Kolor
Styl
Provensálsky
Vidiecky
Klasika
Abstrakt
Škandinávsky
Moderné
Angličtina
Súčasné
Jelene [výsledky: 23]
Fototapety – jelene

Vneste do svojej izby harmóniu a šťastie s tapetami s motívom jeleňov

V kresťanskej predstavivosti je jeleň symbolom zbožnosti, oddanosti a záujmu Boha o svoje deti: ľudí. V keltskej tradícii existovali dva aspekty jeleňa: ženský prvok, nazývaný v galčine eilidem, a damh, mužský prvok. Pre domorodé kmene severnej Ameriky bol jeleň poslom, zvieraťom moci a totemom predstavujúcim citlivosť, intuíciu a dobrotu. V budhizme symbolizuje jeleň harmóniu, šťastie, mier a dlhovekosť. Existujú tiež tibetské legendy, v ktorých jelene pomáhajú mužom riešiť problémy. Rozhodli sme sa preto vytvoriť sériu tapiet s motívom jeleňov. Tým, že ich pozvete k vám domov, prinesiete spolu s nimi šťastie a prosperitu.

V ktorej izbe sa fototapety s jeleňom osvedčia najlepšie?

Tiež sme sa postarali o to, aby si medzi našimi tapetami každý mohol nájsť niečo vhodného pre seba. Ponúkame tapety s jeleňmi v pastelových a jemných farbách s prvkami lesa – ideálne do detskej izby alebo priestoru pre ženy. Realistickejšie reprezentácie jeleňov budú naopak dobre fungovať v miestnostiach vo vidieckom alebo škandinávskom štýle. Vnesením tepla do interiéru a navodením atmosféry, ktoré sa spájajú s jesennou prechádzkou v lese. Kým minimalistické stvárnenie jeleňov – ich obrysov na v kontrastnej čiernej na bielom pozadí sa bude hodiť do moderných bytov a priestorov pre pánov. Pre tých, ktorí pristupujú k životu s odstupom, ponúkame žartovné vyobrazenia jeleňa v komiksovom štýle.