Fototapety do kancelárie

V dnešnej dobe je práca na diaľku skutočným luxusom. Nie všetci si môžeme dovoliť tichú prácu, a to hlavne kvôli deťom doma, ktoré vyžadujú neustálu starostlivosť. Stojí však za to, ak je to možné, zabezpečiť si priestor pre prácu na diaľku. Niekedy stačí mierne zmeniť obývačku alebo kuchyňu, aby ste získali priestor pre notebook.

Fototapety do kancelárie
Kolor
Styl
Angličtina
Škandinávsky
Viktoriánsky
Súčasné
Rustikálny
Moderné
Provensálsky
Japonský
Priemyselný
Etnický
zobraziť všetky
Koloniálny
Orientálne
Vidiecky
Minimalistický
Klasika
Barokový
Francúzsky
Eklektický
Abstrakt
Kancelária [výsledky: 1080]
Fototapety do kancelárie

Ako zariadiť miesto pre prácu na diaľku?

Ak si môžete dovoliť pracovňu – máte naozaj šťastie. Jednoducho za sebou zavrite dvere a sústredíte sa na svoju prácu. Ak však nemáte ďalšiu miestnosť, tak si zariaďte obývačku alebo kuchyňu a vyhraďte si miesto pre pohodlné kreslo a notebook. Či už pracujete v kancelárii alebo v kuchyni, existuje niekoľko pravidiel, ktoré treba mať na pamäti. Predovšetkým sa nechajte obklopiť zeleňou, ktorá poskytuje úľavu unaveným očiam. Práca na diaľku ovplyvňuje produktivitu, pracujeme viac a robíme si menej prestávok, a to má rozhodne negatívny vplyv na zrak. Stojí za to investovať do živých rastlín s dlhými zelenými listami a prilepiť na stenu samolepiacu tapetu s motívom džungle. Ak ste niekedy snívali o domácej džungli, kancelária je pre to priamo stvorená. Čím viac je zelene, tým lepšie! Po druhé, pohodlná stolička. Sedíme viac, a tým viac trpí náš chrbát. Stojí za to sa o ňom postarať a častejšie si urobiť prestávky, ale predovšetkým investovať do pohodlnej stoličky určenej pre prácu. Po tretie, stanoviť si hranice. Určenie hraníc medzi pracoviskom a zvyškom domu je veľmi dôležité. V prípade kancelárie rieši problém zatvorení dverí. Pri oddeľovaní pracovného priestoru od dennej časti kuchyne alebo obývačky ju nezabudnite oddeliť od zvyšku miestnosti, či už prostredníctvom závesu alebo paravánu.

 

Kancelária doma – najväčšia nevýhoda alebo výhoda?

Práca z domu je rozhodne ťažké umenie. Nie každý dokáže oddeliť domov od práce, a preto sme často unavení a noci bezsenné. Niekedy je tu tiež ďalšia práca. Na jednej strane je práca na diaľku pohodlná. Pracujete v bezpečnom a známom priestore, sami si organizujete svoj deň. Na druhú stranu, po dlhom období takého fungovania sa hranica medzi „domovom“ a „kanceláriou“ začínajú rozmazávať, čo môže spôsobiť stres a frustráciu. Ako sa s tým vysporiadať? Určenie priestoru len pre prácu. Odnímateľná tapeta s motívom rastlín sa perfektne osvedčí, a to ako dekoratívny prvok a upokojenie zraku, tak aj jemný prvok oddeľujúci domov od pracoviska. Využite to, že pracujete z domu a obklopujte sa relaxačnými predmetmi. Nezabudnite tiež na jemnú a relaxačnú hudbu a cvičenie. Jóga a meditácie budú v tejto úlohe fungovať veľmi dobre. Každú hodinu si urobte prestávku a pozrite sa na zeleň za oknom. Chodievajte na krátke prechádzky. Pri zariaďovaní domácej kancelárie nezabudnite, že je určená pre vašu koncentráciu, kreativitu a pohodlie.