Fototapety – mušličky

Tapeta v tvare mušličky je obľúbenou voľbou pre dievčenské interiéry, pretože pripomína mušle, a dokonca aj chvost morskej panny, ale hodí sa do akéhokoľvek interiéru v klasickom a svetlom štýlu. Naše tapety s mušličkami sú vyrobené zo samolepiacich a tradičných materiálov, a väčšinu návrhov možno prispôsobiť a dosiahnuť tak dokonalý vzhľad miestnosti!

Fototapety – mušličky
Kolor
Styl
Moderné
Abstrakt
Japonský
Súčasné
Eklektický
Klasika
Orientálne
Škandinávsky
Angličtina
Mušličky [výsledky: 38]
Fototapety – mušličky

Morské podnebie vo vašom interiéri

V staroveku hrebenatky a iné zavesené mušle symbolizovali ženskosť. Na vonkajšej strane môže škrupina symbolizovať ochranu a starostlivosť a vnútorne „driemajúcu životnú silu na Zemi“. Mnoho obrazov Venuše, rímskej bohyne lásky a plodnosti, obsahovalo na obraz škrupiny mušle pre jej identifikáciu. To je zrejmé na klasicky inšpirovanom obraze Botticelliho pochádzajúcom z 15. storočia – Narodenie Venuše. Jedna z legiend Cesty svätého Jakuba hovorí, že cesta bola vnímaná ako nejaká púť plodnosti, ktorá sa uskutočnila, keď chcel mladý pár porodiť potomkov. Panuje presvedčenie, že škrupina hrebenatky bola pôvodne nosená pohanmi ako symbol plodnosti. Hrebenatka pripomína aj zapadajúce slnko, ktoré bolo predmetom predkresťanských keltských rituálov v tejto oblasti.

Fototapety s mušličkami – ideálne pre moderné interiéry

Inými slovami, predkresťanské korene Cesty svätého Jakuba boli keltskou cestou smrti na západ smerom k zapadajúcemu slnku končiacemu na konci sveta. Preto stojí za to pozerať na tapetu so vzorom mušle ako na niečo výnimočné. Naše tapety dodajú nádych farby a dokonale zapadnú do každého typu zariadenia. Našu tapetu môžete použiť na našich originálnych a inovatívnych samolepiacich tapetách v systéme MagicStick. Ak hľadáte jednoduché riešenie, ktoré zmení vzhľad stien a výzdobu izby, ste na správnom mieste! Naše tapety sa veľmi ľahko inštalujú a v prípade potreby je možné ich ľahko odstrániť a premiestniť na iné miesto!