Fototapety – ruže

Ruže sú najpopulárnejšie, najznámejšie a najobľúbenejšie kvety po celom svete. Všetky majú guľatú kvetinovú hlavu, ktorá je symetrická po celom povrchu a pozdĺž zvislej osi, a preto sú najideálnejším kvetinami na svete. Ich okvetné lístky môžu mať rôzne tvary a farby. Ruža sa naopak prirodzene nevyskytuje iba v čiernej farbe.

Fototapety – ruže
Kolor
Styl
Súčasné
Viktoriánsky
Koloniálny
Japonský
Orientálne
Provensálsky
Francúzsky
Barokový
Rustikálny
Minimalistický
zobraziť všetky
Klasika
Angličtina
Eklektický
Škandinávsky
Etnický
Vidiecky
Abstrakt
Moderné
Ruže [výsledky: 195]
Fototapety – ruže

Romantické fototapety s ružami

Ruže ako najobľúbenejšie kvetiny majú mnoho významov. V mytológii sa ruža spája s Afroditou, gréckou bohyňou lásky, ktorá bola často zobrazovaná zdobená ružami okolo hlavy, nôh a krku. Hovorí sa tiež, že ružový ker vyrástol v kaluži krvi Afroditinho zabitého milenca Adonisa. V kresťanskej mytológii ružový ker údajne vyrástol na mieste Kristovej smrti. V tarotových kartách je ruža považovaná za symbol rovnováhy. Vyjadruje prísľub, nové začiatky a nádej. Jej tŕne predstavujú obranu, telesnosť, stratu, bezmyšlienkovitosť. V hlavných arkánach sa ruža objavuje na kartách Kúzelník, Sila, Smrť a Blázon. Všetky tieto karty majú veľký význam rovnováhy a rovnováhy. V starovekom Ríme by bola šípová ruža umiestnená na dvere miestnosti, kde sa preberali tajné alebo dôverné záležitosti.

Je fototapeta s ružou dobrý nápad?

Fráza „po ružou“ znamená udržať tajomstvo a pochádza z tejto starovekej rímskej praxe. Tiež farebné vyhotovenie ruží nesie svoj význam. Príklady typických rôznofarebných označení ruží sú: pravá láska (červená), tajomstvo (modrá), nevinnosť alebo čistota (biela), smrť (čierna), priateľstvo (žltá) a vášeň (oranžová). Pre tapetu s ružami by sa preto mali rozhodnúť najmä ľudia silného charakteru, ktorí budú schopní vydržať ich mierne ohromujúcu prítomnosť. Práve pre nich sme vytvorili skvostné usporiadanie s veľkými kyticami ruží v intenzívnych farbách, často na tmavom pozadí. A jemné, pastelové tapety s vyobrazením ružičiek vo svetlých farbách budú dokonale ladiť s izbou pre dievčatá, ktoré ešte len vstupujú do dospelosti.