Fototapety – rybie kosti

Rybí steh sa používa ako jeden zo symbolických motívov v tradičnom svetri Aran, čiže „svetra rybárov“. Pochádza z tradície, ktorá vznikla na Normanských ostrovoch v Guernsey, Jersey a Philea. Ženy plietli svojim manželom teplé a pohodlné svetre, ktoré navyše ešte zdobili. V tomto prípade volili vzor „rybia kosť“, ktorá predstavuje „úlovok rybárov, a tým aj úspech v kariére“.

Fototapety – rybie kosti
Kolor
Styl
Klasika
Abstrakt
Súčasné
Angličtina
Moderné
Etnický
Koloniálny
Vidiecky
Škandinávsky
Minimalistický
Rybia kosť [výsledky: 41]
Fototapety – rybie kosti

Vzor rybia kosť do obývačky, predsiene alebo spálne

Rybia kosť je vzor pozostávajúci z riadkov krátkych, diagonálnych rovnobežných čiar so smerom sklonu striedavo riadok po riadku. Používa sa na vyšívanie, v tkáčstve a architektúre. Vyznačuje sa tým, že zobrazuje usporiadanie obdĺžnikov pomenovaných kvôli efektnej podobnosti s kosťami ryby, ako je sleď (a opäť ryby a rybári!). Bloky môžu byť obdĺžniky alebo rovnobežníky. Pomery dĺžky hrany bloku sú zvyčajne 2:1, niekedy 3:1. Týmto spôsobom sa dosahuje geometrická, opakovateľná symetria, ktorá vyzerá prekrásne a osvedčí sa v každom interiéri ako dekoratívny prvok.

Fototapety so vzorom rybia kosť – perfektný motív pre škandinávske interiéry

Rozhodli sme sa preto prijať výzvu a vytvoriť celú sériu tapiet so vzorom rybia kosť a zároveň nevyrobiť dve rovnaké! Prejdite si našu ponuku a pozrite sa, či sa nám to podarilo! Naše tapety ponúkame v dvoch technológiách – klasické tapety lepené a v technológii MagicStick, ktorá umožňuje tapetu odlepiť a premiestniť ju na iné miesto. Vďaka tomu môžete svoju tapetu vziať na akékoľvek iné miesto, dokonca aj keď sa presťahujete do iného bytu. Tak neváhajte a objednajte si ešte dnes výnimočnú tapetu, ktorá zaujme všetkých vašich priateľov!