Fototapety – levandule

Levanduľové kvety predstavujú čistotu, ticho, pozitívny postoj, pôvab a pokoj. Okrem významu kvetu má jeho fialová farba tiež veľkú symboliku. Fialová je farba kráľovskej rodiny a hovorí o elegancii, sofistikovanosti a luxuse. Fialová farba je tiež spojená s korunnou čakrou, ktorá je centrom energie spojeným s vyšším účelom a duchovným spojením.

Fototapety – levandule
Levandule [výsledky: 31]
Fototapety – levandule

Tapety s motívom levandule

Levanduľa je široko používaná v aromaterapii a pri menších zraneniach. Má sa za to, že odvary z levandule zmierňujú uštipnutia hmyzom, popáleniny, akné, zápaly a bolesti hlavy. Levanduľové zväzky sú tiež známe tým, že odpudzujú hmyz. Vo vankúšoch pomáhajú semienka levandule a jej kvety zaspať a relaxovať pred spaním, rovnako ako odvar z levandule alebo kúpeľ s prídavkom levanduľového oleja. Preto sa tiež oplatí umiestniť tapety s motívom levandule do spálne, pretože samotný pohľad na ňu má upokojujúci účinok. Pastelové farby se takisto skvele hodia do detských izieb. Prinesú tam veľa tepla a urobia miestnosť útulnou a pokojnou a dieťa sa v nej nebude báť zaspať.

Levandulová tapeta

Levanduľový motív je spájaný v architektúre s provensálskym štýlom. A to ako levanduľová farba, tak aj motív levanduľového kvetu v charakteristických zväzkoch. Preto tapety v svetlej levanduľovej farbe a s motívom levandule budú skvele fungovať v kombinácii jednoduchého, provensálskeho, vidieckeho a dokonca… škandinávskeho štýlu! Jemné farby levandule a jej drobné kvety sú symbolom tepla domova a starostlivosti o vlastnú rodinu. Preto stojí za to sa o tento motív zaujímať, ak chceme vybudovať šťastnú rodinu, ktorá je naplnená láskou k prírode. Motív levandule a jej vôňa sa už roky spája so ženami, ktoré sú verné. Manželky a priateľky vojakov im často posielali listy postriekané levanduľovým olejom alebo do nich vkladali vetvičky sušenej levandule. To je dôvod, prečo tapeta s takým motívom bude skvele fungovať v ženskom interiéri – dámskej izbe alebo šatni.