Fototapety – sovy

Prostredníctvom odkazov na pop kultúru, takých ako je medvedík Pú, a prostredníctvom folklóru, si všetci spájame sovy s múdrosťou. Ale namiesto intelektuálnej múdrosti sú sovy spájané s múdrosťou duše. Sova je symbolom hlbokého spojenie s múdrosťou a intuitívnym poznaním. Význam sovy súvisí aj so zmenou alebo prechodom. Znamená blížiacu sa udalosť, ktorá ovplyvní váš život.

Fototapety – sovy
Fototapety – sovy

Fototapety s motívom sovy

Sovy sú často považované za tajomná zvieratá, hlavne preto, že veľa sov je výhradne nočných a ľudia vždy verili, že noc je plná tajomstiev a neznáma. Sovy žijú v temnote, ktorá zahŕňa mágiu, tajomstvo a staroveké múdrosti. Noc je spojená s mesiacom, ktorý takisto ovplyvňuje symboliku sovy. Vďaka tomu sa stáva symbolom ženskosti a plodnosti spolu s lunárnymi cyklami obnovy. Dokonca aj mytológia odkazuje na múdrosť a ženskosť sovy. Sova bola symbolom Atény, bohyne múdrosti a stratégie, než dali Gréci svojmu panteónu ľudskú postavu. Póniovia a Siouxovia pozerali na sovu ako prvého posla zo všetkých zlých tvorov: Unktehiho. Kým kmeň Lakota mal „Spoločnosť sovy“, v ktorej bojovníci bojovali predovšetkým v noci a maľovali si tmavé kruhy okolo očí, pretože verili, že im to umožní vidieť v tme.

Očarujúce dekorácie ideálne pre detskú izbu

Ako môžete vidieť, ide o stvorenie s mnohými protikladmi, a preto sme sa rozhodli ich osláviť vytvorením série tapiet so znázornením rôznych sov, a to tak, aby sme zohľadnili každú jej interpretáciu. V našej kolekcii tapiet s motívom sovy nájdete jemné pastelové sovy obklopené atribútmi lesu, ktoré sa budú skvele hodiť do detskej izby. Farebné a vtipné malé sovy budú ladiť ako v detskej izbe, tak aj v izbe tínedžera, ktorý pristupuje k životu s nadhľadom. Tapety s krásne zdobenými sovami budú ideálnou dekoráciou v každej miestnosti, či už ide o obývačku, knižnicu či kancelárie.