Fototapety – orchidea

Jemná, exotická a pôvabná orchidea, najžiadanejšia z okrasných rastlín, znázorňuje lásku, luxus, krásu a silu. V starovekom Grécku boli orchidey spájané s mužnosťou. Grécke ženy verili, že keby otec ich nenarodeného dieťaťa zjedol veľké nové orchideové hľuzy, dieťa bude chlapec. Ak by matka zjedla malé hľuzy orchideí, porodila by dievča.

Fototapety – orchidea
Orchidea [výsledky: 25]
Fototapety – orchidea

Ženské interiéry s nádychom zelene

Orchidey sú najväčšou kvetinovou rodinou s viac ako 25 000 druhov a viac ako 100 000 odrodami. Často sa pestujú ako rastliny v črepníkoch alebo sa pridávajú do kytíc. Ale nie všetky orchidey sú tropickými kráskami. Divoké orchidey rastú po celom svete a možno ich nájsť na každom kontinente okrem Antarktídy. Rastliny a kvety orchideí sa líšia veľkosťou a tvarom. Mnoho z nich rastie v podraste tropických lesov a vytvárajú jemné kvety v širokej škále farieb. Kým niektoré sú malé a len niekoľko centimetrov vysoké, iné – ako vanilková orchidea – rastú na vysokom viniči. Vanilková orchidea pochádza z Mezoameriky, kde ju pestovali Indiáni kmeňa Totonaco. Podľa dávnej legendy z Totonaco sa vanilková orchidea vystrekla z krvi princeznej Xanat, keď bola spolu so svojím milencom popravená za neuposlúchnutie otcovho želania.

Tapeta s motívom orchidey

Dnes je orchidea pre nás rovnako exotická kvetina spájaná so ženskosťou. Preto sa tapety s motívom orchidey hodia do typicky ženských interiérov. Ich rozmanitosť farieb a tvarov nám umožnila vytvoriť nádherné tapety s ich motívom, a to bez zbytočného opakovania vzorov alebo motívov. Vďaka tomu tu každá žena nájde niečo ideálneho pre seba, aby mohla vyjadriť svoj charakter. Ponúkame totiž jemné motívy viniča s jemnými kvetmi vanilkovej orchidey, ako aj tmavé, charakteristické tapety s motívom orchidey mory, ktorá pripomína tieto nočné motýle.