Fototapety – kľukaté čiary

Ševron je obrátený vzor v tvare písmena V. Slovo sa zvyčajne používa na označenie typu prahu v architektúre, prípadne značky alebo insígnií používaných na vojenských alebo policajných uniformách na označenie hodnosti alebo dĺžky služby. Niekedy sa používa v heraldike a návrhoch vlajok. Tak prečo ho nepoužiť ako vzor na tapete?

Fototapety – kľukaté čiary
Kolor
Styl
Orientálne
Škandinávsky
Etnický
Súčasné
Eklektický
Koloniálny
Abstrakt
Vidiecky
Klasika
Minimalistický
zobraziť všetky
Moderné
Kľukaté čiary [výsledky: 35]
Fototapety – kľukaté čiary

Jemné kľukaté čiary – skvelá výzdoba interiéru

Ševron predstavuje strechu domu odvodenú od francúzskeho slova „chevron“, ktoré znamená krokvu. Znamená ochranu. Ševronel je zdrobnenina ševronu a je oveľa užší. Ševronely môžu byť pokladané na seba alebo vedľa seba v rovnakej výške, čo je označované ako prekladané alebo vystužené. Tento symbol sa používa po tisíce rokov a pochádza z roku 1800 p. n. l. Je to bežná značka používaná v heraldike. Symbol je tiež umiestnený na odznakoch a uniformách armády a polície, kde ukazujú dĺžku danej služby. Takisto to bola dôležitá značka pre gréckych Sparťanov. Tento symbol bol zobrazený na ich štítoch, keď pochodovali do bitky. Pre Keltov to bolo znamenie bojovníka alebo poľovníka predstavujúce jaskyne, ktoré používali k ochrane a lovu.

Použite fototapetu s kľukatou čiarou na zmenu svojho interiéru.

Hovorí sa tiež, že ševron predstavuje vzostupy a pády, s ktorými sa v živote stretávame. Vybrali sme ho preto ako jeden z motívov našich tapiet. Pretože toto nie je obyčajný prúžok. Medzi našimi tapetami nájdete rôzne zobrazenia ševronu, ktorá sa budú hodiť do každého interiéru. Medzi nimi sú aj farebné ševrony, ktoré na seba pritiahnu pozornosť. Klasické, jemné ševrony v tlmených farbách sú ideálne pre pánsku kanceláriu alebo pracovňu, ševron v odtieňoch sivej je ideálny pre škandinávsky štýl.