Fototapety – čerešňový kvet

Sakura je japonský termín pre čerešňové kvety a okrasné čerešňové stromy. Majú osobitný význam v japonskej kultúre. Okrasné čerešne kvitnú len týždeň predtým, ako na strome vyrastú listy, a potom sa rozpadnú, aby vytvorili úžasnú scenériu. Každý rok Japonci sledujú posúvajúci sa čas kvitnúcich čerešní, ktorý znamená, že sa príroda prebúdza k životu.

Fototapety – čerešňový kvet
Čerešňový kvet [výsledky: 16]
Fototapety – čerešňový kvet

Tapety s motívom čerešňových kvetov

Sakura je všadeprítomná a všeobecne rozpoznateľný symbol Japonska. Je umiestnený na všetkých možných predmetoch každodennej potreby: kimono, stolný riad alebo nábytok. Preto sme tiež siahli po tomto nádhernom symbole a umiestnili ho na naše tapety. Je totiž metaforou pominuteľnej povahy života a je neoddeliteľne spojený s kultúrou kamikadze a samurajov. Ich životy boli považované za krátkodobé a krásne, rovnako ako čerešňové kvety.

Tapety s čerešňovými kvetmi – veľa vzorov a farieb

Okrasné čerešne, v závislosti od druhu, majú jemné jednotlivé kvety, visiace kvety, rozvetvené s hrubými a mäsitými okvetnými lístkami, alebo dokonca tvoria široké guľôčky naplnené lupeňmi, ako ruža. Sú v bielej farbe, bielo-ružovej alebo v širokej škále odtieňov ružovej, a to od jemne púdrovej až po intenzívne rubínovú. Práve túto celú škálu vzorov a farieb sme sa rozhodli preniesť na naše jedinečné tapety s motívom čerešňového kvetu. Medzi nimi sú jemné svetlé tapety s motívom malých vetvičiek naplnených drobnými, pastelovo-ružové kvety, ktoré sa perfektne hodia do ženských interiérov. Kým farebné tapety s motívom čerešňových vetvičiek s kvitnúcimi púčikmi budú skvele vyzerať v detských izbách, zahreje ich a budú symbolizovať začiatok života. A do štýlu boho sa budú hodiť tmavé tapety s motívom bucľatých a farebne intenzívnych kvetov sakury ozdobné a tapety s motívom celých čerešňových vetvičiek.