Fototapety – bambus

Bambus je nezvyčajná rastlina spojená hlavne s Áziou a pandami. Jej charakteristický obrys – hrubé, zdrevnatené stonky s charakteristickými zosilnenými kolienkami a jemnými, dlhými listami sa používajú po storočia nielen v japonskom umení. Ale vedeli ste, že bambus nie je strom, ale tráva?

Fototapety – bambus
Bambus [výsledky: 7]
Fototapety – bambus

Bambusové tapety alebo tapety z bambusu?

Bambus ako rastlina sa používa vo všetkých možných podobách, a to v závislosti od druhu. Listy a plazivé bambusy sa používajú pri pletení na výrobu košov, rohoží, klobúkov a dokonca aj dáždnikov a baldachýnov! Kým zdrevnatené bambusové výhonky – tvrdé a pružné – sa zároveň skvele hodia do stavebníctva, a to ako stavebný materiál na lešenie alebo iné konštrukčné prvky. Jeho tvrdé výhonky sa tiež osvedčia v stolárstve a pri výrobe drevených prvkov: hudobných nástrojov, kuchynských doplnkov alebo riadu. Bambusové výhonky sa po spracovaní totiž stávajú skvelým tkacím materiálom na výrobu jemného a mäkkého materiálu, ľahšieho a odolnejšieho ako bavlna, a odpad po výrobe sa používa na výrobu... papiera. Takže bambusová tapeta môže teoreticky znamenať tapetu s motívom bambusu alebo vyrobenú z bambusu!

Tapety s motívom bambusu – bohatstvo vzorov

V našej ponuke nájdete tapety s bambusovým motívom, a to ako celých výhonkov, tak aj samotných listov. Ponúkame tapety s opakujúcim sa motívom na celom povrchu, ktoré dodajú každej miestnosti neobvyklý charakter a premení stenu na pletivo?! Pre tých, ktorí dávajú prednosť jemnejším vzorom však odporúčame tapety s jedným vzorom, ktorý sa tvaruje do jedného a zvýrazneného prvku na svetlom pozadí. V každej miestnosti je teda veľmi ľahké vytvoriť nezvyčajnú atmosféru a vdýchnuť jej jedinečný charakter.