Fototapety do kúpeľne

Kúpeľňa je najnáročnejšou miestnosťou v celom dome. Tí, ktorí aspoň raz renovovali kúpeľňu, vedia, koľko práce je potrebné na dosiahnutie veľkolepého efektu. Ak máte šťastie a môžete sa pochváliť krásnou a veľkou kúpeľňou, dekoratérsky svet vám leží pri nohách. Uprostred miestnosti môžete mať veľkú vaňu, modernú sprchu s obkladmi alebo obrovské umývadlo, do ktorého by sa vošla aj vaša mačka.

 

Fototapety do kúpeľne
Kolor
Styl
Klasika
Barokový
Francúzsky
Abstrakt
Viktoriánsky
Rustikálny
Provensálsky
Moderné
Japonský
Priemyselný
zobraziť všetky
Etnický
Eklektický
Koloniálny
Angličtina
Orientálne
Škandinávsky
Súčasné
Vidiecky
Minimalistický
Kúpeľňa [výsledky: 845]
Fototapety do kúpeľne

Tí, ktorí majú menej šťastia, sa často pýtajú sami seba: ako vyzdobiť malú kúpeľňu?

Malé kúpeľne majú svoje výhody a nevýhody. Najväčšou nevýhodou je skutočnosť, že do malého priestoru by sa malo vojsť umývadlo, sprcha alebo vaňa a práčka, a takisto toaleta. Usporiadanie malej kúpeľne je výzvou pre každého interiérového dizajnéra. Nie všetky moderné riešenia, ako je napríklad obrovská vaňa uprostred miestnosti, budú dobre fungovať v malom priestore. Hlavnou výhodou kúpeľne malej veľkosti je jej funkčnosť. Správne usporiadaná umožní maximálne využitie priestoru pohodlným spôsobom pre členov domácnosti.

Aké dekorácie vizuálne zväčšia malú kúpeľňu?

K nástenným dekoráciám, ktoré vám umožnia vizuálne zväčšiť malú miestnosť, patria skrine so vstavaným zrkadlom nad umývadlom. Takéto riešenie vytvorí dojem hĺbky. Ďalším typom dekorácie budú kontrasty, čiže obklady v čiernej a bielej, ktoré vám umožnia zdôrazniť hĺbku, takže kúpeľňa vyzerá väčšia, než v skutočnosti je. V malých kúpeľniach sa dobre osvedčia aj svetlé doplnky, ako sú napríklad makramé, mušle a sukulenty. Príliš tmavé farby zahltia interiér, vďaka čomu bude priestor tmavý a malý. Pri zariadení malej kúpeľne použite svetlé farby a drevo či bambus, ktoré vdýchnu interiéru charakter.

 

Aké nástenné dekorácie budú fungovať v malých interiéroch?

Medzi najobľúbenejšie nástenné dekorácie patria odnímateľné fototapety, ktoré premenia monotónne farby interiéru a pridajú im pikantnosť. Ako možno samolepiacu tapetu použiť ako kúpeľňovú dekoráciu? Nie je na tom nič prekvapujúce, pretože materiál, z ktorého vyrábame naše tapety, je trvanlivý a odolný proti vlhkosti. Môže byť úspešne prilepený na stenu, ale pod podmienkou, že neexistuje priamy kontakt s vodou. Odnímateľná tapeta je odvážna dekorácia, ktorá vám bude slúžiť po dlhú dobu, ak sa budete o ňu vhodne starať. Vďaka nekonečnému množstvu motívov bude takáto dekorácia vhodná do kúpeľne v škandinávskom štýle, ale takisto aj v klasickom štýle. Samolepiaca tapeta nevyžaduje veľa času. Stačí správne pripraviť stenu pred nalepením tapety a uistiť sa, že základná farba neobsahuje latex alebo akryl. To je dobré riešenie pre tých, ktorí nedávajú prednosť pokládke obkladov. Odnímateľné tapety vám umožnia rýchlo a pôsobivo osviežiť interiér a nadchnúť sa ním od nuly. Navyše vďaka fototapete bude vaša kúpeľňa hlbšia a bude sa zdať opticky väčšia. Stojí za to použiť rôzne technologické riešenia, aby bol využitý potenciál malej kúpeľne a vytvoril sa krásny interiér.