Fototapety – slnečnica

Žiadna iná kvetina nemôže pozdvihnúť ducha ako slnečnica. Sú svetlé, radostné, teplé a povzbudzujúce ako sladké letné slnko. Vďaka ich lesklým, žltým, okvetným lístkom, tiež známym ako „lúče“, má slnečnica jedinečný vzhľad pripomínajúci slnko, čo z nej robí obľúbenú kvetinu najmä v letných mesiacoch.

Fototapety – slnečnica
Fototapety – slnečnica

Tapety s motívom slnečníc – prineste do interiéru trochu slnka

Slnečnice symbolizujú zbožňovanie, lojalitu a dlhovekosť. Slnečnice sú známe tým, že sú to „šťastné“ kvety, čo z nich robí dokonalý darček, ktorý niekomu prináša radosť. Žltá farba slnečnice symbolizuje vitalitu, inteligenciu a šťastie. Žltá farba tiež tradične symbolizuje priateľstvo. Slnečnice tiež symbolizujú uctievanie a vernosť v rôznych náboženstvách kvôli ich podobnosti so slnkom, ktoré sa spája s duchovným poznaním a túžbou hľadať svetlo a pravdu. Inkovia používali slnečnice, aby symbolizovali boha slnka, a prinášali ich do chrámov na uctievanie. Kňažné tiež nosili slnečnice na svojich šatách a korunách. Preto by tiež slnečnice ako kvety šťastia mali byť súčasťou každého domu.

Rozsvieťte svoju izbu fototapetami s papagájmi

Tapety s motívom slnečníc sa odporúčajú najmä do miestností, kde začíname deň – do kuchyne alebo do jedálne. Práve tam zbierame silu pred každým dňom a slnečnice nám už od rána prinesú trocha slnka a šťastia. Budú tiež veľmi vhodné do detskej izby – rozžiaria ho a budú stimulovať vývoj dieťaťa. Naopak, tmavé tapety s motívom slnečníc sú ideálne do tichých kútikov – knižnica alebo pracovňa. Prinesú totiž atmosféru plnú sústredenie bez toho, aby zahltili celú miestnosť.