Fototapety do kuchyne

Krásna a funkčná kuchyňa je skutočnou výzvou ako pre profesionálneho interiérového dizajnéra, tak i pre členov domácnosti. Kuchyňa je miesto, kde trávime čas každý deň. Preto stojí za to, zariadiť ju s nápadom. Škandinávsky štýl sa usídlil v kuchyniach už pred niekoľkými rokmi, ale nemá v úmysle ich opustiť. Všadeprítomná biela, rozbitá pracovnými doskami a svetlými drevenými doplnkami, odkazuje na jednoduchosť a tradíciu.

Fototapety do kuchyne
Kolor
Styl
Rustikálny
Moderné
Provensálsky
Japonský
Priemyselný
Etnický
Koloniálny
Orientálne
Vidiecky
Minimalistický
zobraziť všetky
Klasika
Barokový
Francúzsky
Eklektický
Abstrakt
Angličtina
Škandinávsky
Viktoriánsky
Súčasné
Kuchyňa [výsledky: 1204]
Fototapety do kuchyne

Ako zariadiť malú kuchyňu?

Táto otázka trápi mnohých z nás. Koniec koncov, každý chce, aby jeho kuchyňa bola nielen estetická a dobre zariadená, ale tiež plne funkčné. V prípade malých kuchýň nie sú všetky riešenia možné. V takýchto miestnostiach stojí za to investovať do kompaktných riešení, ako je napríklad kombinácia mikrovlnnej rúry s rúrou alebo vstavaná chladnička. Pri malých kuchyniach stojí tiež za to využiť časť pracovnej dosky pre malý jedálenský stôl namiesto investovania do posuvného ostrova.

Aké dekorácie sa osvedčia v malej kuchyni?

To, aké dekorácie si vybrať, závisí od štýlu interiéru. Do kuchyne v škandinávskom štýle sa dobre hodia sklenené dosky alebo kuchynské panely s motívom obilia, poľa a lúk či korenie. Farebné doplnky vnesú energiu do interiéru a rozbijú sterilitu všadeprítomnej belosti. Stojí tiež za to vybrať kuchynské doplnky z bambusu alebo dreva, nie z plastu. Ak nechcete investovať do tvrdeného skla, zvážte samolepiacu fototapetu. Toto jednoduché riešenie vám umožní zmeniť charakter interiéru s relatívne malým úsilím. Odnímateľné tapety môžete úspešne použiť v kuchyni, a to pod podmienkou, že neexistuje priamy kontakt s vodou a vysokou teplotou. Jednoduchá a rýchla aplikácia umožní zmeniť interiér za menej ako 60 minút.

 

Aké vzory samolepiacich tapiet si vybrať?

Vzhľadom k neobmedzeným možnostiam vzorov a farieb sa odnímateľné tapety budú hodiť do každého interiéru. Ak vo vašej kuchyni prevláda škandinávsky štýl, stojí za to si zvoliť vzor, ktorý atmosféru prelomí a dodá interiéru jedinečný charakter. V tejto úlohe sa osvedčili nielen intenzívne farby, ako je červená, zelená a purpurová, ale aj nádherné, rozkvitnuté púčiky kvetov. Obávate sa farebných experimentov? Vyberte si niečo jemnejšie, ako sú napríklad pastelové farby. Ak je váš interiér zariadený v podkrovnom štýle s prevládajúcou čiernou a sivou, zvoľte vzorovanú tapetu (v bodky, pruhy alebo šachovnicu), v kontrastných farbách čiernej a bielej. Vaša kuchyňa dostane úplne nový vzhľad a interiér bude príjemnejší a menej strohý. Samozrejme, môžete tiež zaviesť do kuchyne farbu, ktorá prelomí ťažkú šedú. V tejto úlohe sa perfektne osvedčí purpurová alebo vínová. Ak je znovu čas na zmenu, stačí jemne odlepiť samolepiacu tapetu zo steny a obnoviť farbu. Pri starostlivom odstránení tapety nie je možné poškodiť farbu. Raz nalepenú tapetu môžete ľubovoľne lepiť a odlepovať na inom mieste. Pri zariaďovaní kuchyne nezabudnite, že práve tu bije srdce celého domu.