Fototapety – mramor

Mramor je výnimočná skala, ktorá slúži ako sochársky a stavebný materiál už od staroveku. Je to preto, že pri tvorbe tejto skaly sa tvoria nádherné žily rôznych farieb, ktoré vytvárajú abstraktné vzory. Vďaka tomu získava svoje čaro. Aj vďaka jej bohatému farebnému vyhotoveniu je veľmi obľúbená.

Fototapety – mramor
Mramor [výsledky: 23]
Fototapety – mramor

Mramorové tapety – nielen vzhľad

V dávnych dobách bol mramor používaný na výrobu sôch a ako stavebný materiál, a to nielen kvôli svojmu výraznému vzhľadu. Bol to zvláštny materiál venovaný bohyni Afrodite. Pretože mal zaručiť domom ochranu pred zlými duchmi. V Indii sa potom verilo, že mramorové predmety v dome prispievajú k dobrej nálade a pôsobia proti zrade. Tento kameň je spájaný s chladnými farbami, pretože mal ochladzovať vzplanutia milencov. Už v staroveku boli zaznamenané magické a liečivé vlastnosti mramoru – reguloval prácu zažívacieho traktu, zmierňoval stres a pôsobil proti nespavosti. Podporuje tiež budovanie rodinných väzieb a náklonnosť. Dnes je mramor tiež cenným prvkom interiérového dizajnu. V našej kolekcii preto ponúkame tapety inšpirované týmto úžasným kameňom.

 

Mramorové tapety – obrovské množstvo vzorov a farieb

V našej kolekcii máme k dispozícii široký výber tapiet inšpirovaných mramorom – medzi nimi aj jemný svetlý mramor s pastelovými žilami, ideálny do miestností, ktoré chceme rozjasniť. Osvedčí sa aj v spálni a detskej izbe. Ich jemný vzor a farba budú mať upokojujúci účinok a uľahčia zaspávanie. Máme tiež tmavé mramory s jasnými žilami, ktoré dodajú každému interiéru jedinečnú atmosféru inšpirovanú starobylou kultúrou. Odporúčame ju preto každému, kto chce dosiahnuť úžasný efekt vo svojom byte. Medzi tapetami inšpirovanými mramorom máme tiež tapety s kontrastnými abstraktnými vzormi voľne inšpirovanými týmto ušľachtilým kameňom.