Fototapety – mačky

Pokiaľ ide o symboliku, mačky sú symbolom znovuzrodenia a vzkriesenia počas deviatich životov. Vzhľadom k tomu, že sú nočnými zvieratami, spájame ich tiež s temnotou. Temnota často sprevádza strach, nevedomosť a skryté veci. Mačky sú tiež symboly tajomstva a mágie, ale aj nepredvídateľnosti a dokonca aj uzdravenia.

Fototapety – mačky
Mačky [výsledky: 12]
Fototapety – mačky

Máte radi mačacie motívy? Niečo pre vás máme!

Všeobecne platí, že mačka je symbolom trpezlivosti, nezávislosti, zvedavosti a odvahy. Mačka je veľmi duchovné zviera známe svojou schopnosťou čakať a konať len vo vhodnom čase. Od staroveku boli oslavované, niektorými uctievané, inými zase nenávidené. Preto u nich zotrváva význam dvojakej podstaty. Hovorí sa tiež, že je stvorením, ktoré vidí dva svety: ten skutočný i duchovný. Ľudia mačky preto považujú za zviera s tajomnými znalosťami – černokňažníkov a čarodejníc. Dnes sa však symbolika mačky pomaly vyvíja, rovnako ako sa z divokej mačky vyvinula domáca mačka. Pri navrhovaní našej série tapiet s motívom mačiek sme sa riadili zásadou, že mačka je zviera s rôznymi tvárami, a preto sme vytvorili sériu tapiet, v ktorých je každá iná – tak, aby sme tu zobrazili každú tvár mačky.

Tapeta s mačičkami osloví malé deti

V našej ponuke nájdete širokú škálu tapiet s motívom mačiek. Medzi nimi sú zábavné – komiksové kresby psov, ktoré sa budú hodiť do detskej izby aj do izby „veľkého dieťaťa“ zamilovaného do tohto neslávne známeho zvieratka. Máme tiež tapety s vyobrazením divých mačiek, ktoré vdýchnu do interiéru vhodný pazúr. A jednoduché a minimalistické vzory mačiek budú naopak dobre vyzerať v minimalistických interiéroch. Vďaka tomu si každý milovník pradúcich, chlpatých guľôčok nájde pre seba niečo vhodné.