Fototapety – vlčí mak

Vlčie maky spájame hlavne s horúcim letom, kedy ich červené hlavy vyčnievajú nad pozlátenými poliami so pšenicou. Iba málo ľudí vie, že majú oveľa temnejší význam. Sú totiž symbolom spomienok na pád rôznych vojen a ozbrojených konfliktov. Všetko začalo básňou jedného z poľných chirurgov slúžiaceho počas prvej svetovej vojny.

Fototapety – vlčí mak
Kolor
Styl
Škandinávsky
Francúzsky
Vidiecky
Klasika
Angličtina
Viktoriánsky
Eklektický
Minimalistický
Abstrakt
Provensálsky
zobraziť všetky
Etnický
Koloniálny
Orientálne
Vlčie maky [výsledky: 58]
Fototapety – vlčí mak

Štýlové fototapety s vlčími maky

Vlčie maky ako krásne červené kvety sú tiež spájané so symbolikou spánku. Už spoločenstvá starovekého Grécka, Egypta a Ríma to tak zobrazovali, a to všetko vďaka upokojujúcemu účinku šťavy z vlčích makov, ktorý uľahčoval zaspávanie. Tapety s vyobrazením vlčích makov sa preto odporúčajú do spálne, kde by mali navodzovať pokojný spánok. Aj čínska symbolika vlčieho maku sa bude hodiť do spálne... pretože Číňania považujú vlčí mak za rastlinu prehlbujúcu vášeň medzi dvoma ľuďmi. Vo viktoriánskej symbolike bol však vlčí mak považovaný za kvetinu luxusu – prinášajúcu šťastie a peniaze. Preto tiež, keď sa uberáme cestou takého významu, mali by sme premýšľať o tapete s vlčími makmi umiestnenej v obývačke. Za týmto účelom stojí za to venovať pozornosť nádherným tapetám s veľkými vlčími makmi vo vintage štýle, ktoré priťahujú zrak a nikdy neomrzia.

Tapeta s vlčími makmi – kde sa osvedčí?

V našej ponuke nájdete široký výber tapiet s vyobrazením vlčích makov, ktoré sa hodia do každého interiéru. Máme tu intenzívne farebné tapety s vyobrazením veľkých kvetov, ktoré prilákajú zrak a doplnia priestor, ale aj jemné tapety s opakujúcim sa motívom drobných vlčích makov, ktoré dokonale zapadnú do ženského štýlu. Kým jednotné a kontrastné tapety v čiernej farbe, odtieňoch tmavomodrej či sivej sa perfektne hodia do každého bytu v minimalistickom a modernom štýle, a zároveň im vdýchnu ľahkosť.