Fototapety – pivonky

Pivonka má mnoho významov ako historických, tak mytologických. Je spojená s mnohými rôznymi významami a symbolmi. Medzi typické významy pivonky patrí romantika, prosperita, šťastie, šťastné manželstvo, bohatstvo, česť a súcit – ale pivonky môžu tiež znamenať nesmelosť. To všetko preto, že samy o sebe sú veľmi rozmanité, a to sa týka nielen veľkosti, ale aj farby či vône.

Fototapety – pivonky
Kolor
Styl
Provensálsky
Škandinávsky
Minimalistický
Orientálne
Etnický
Abstrakt
Súčasné
Barokový
Angličtina
Viktoriánsky
zobraziť všetky
Vidiecky
Klasika
Japonský
Francúzsky
Moderné
Koloniálny
Eklektický
Pivonky [výsledky: 202]
Fototapety – pivonky

Symbolika pivonky

Niet divu, že história siaha tisíce rokov späť. Už v mytológii obklopuje pôvod pivonky mnoho verzií. V jednej z nich sa predpokladá, že pivonka nesie meno Paeona, gréckeho lekára bohov. Podľa legendy bol Paeon učňom Eskulapa, boha lekárstva. Keď Paeon použil pivonkový koreň na liečbu Pluta, Eskulap začal závidieť jeho talent a pokúsil sa ho zabiť. Aby zachránil Paeona, Pluto z neho urobil pivonku, pretože vedel, že je to kvetina, ktorú ľudia budú obdivovať a chváliť. V inom mýte je pivonka odvodená od nymfy menom Paeonia. Paeonia je krásna a priťahuje pozornosť Apolla, ktorý s ňou začína flirtovať. Keď si Paeonia uvedomí, že ju Afrodita sleduje, stáva sa nesmelá sa a očervenie. Z hnevu Afrodita premení nymfu na červenú pivonku.

Tapeta s pivonkou vytvorí nevšedný priestor

Teda ako vidíme, pivonka je kvetina, ktorá sama o sebe obsahuje veľkú symboliku, a preto stojí za to jej venovať pozornosť. Jej prekrásne kvety, ktoré tvoria veľké a silne voňavé guľôčky, sú ideálne na zobrazenie. Preto sme sa rozhodli vytvoriť jedinečnú sériu tapiet s ich motívom, aby ich každý mohol pozvať do svojho domova a vytvoriť vďaka ním jedinečný priestor, ktorý nám každý deň poskytne optimizmus a radosť.