Fototapety – slony

Myslíme, že budete s nami súhlasiť, keď povieme, že slon je pravdepodobne jedno z najväčších a najsilnejších zvierat na našej planéte. Slon nie je vždy najvďačnejším stvorením, no napriek tomu je známy ako kráľovské zviera. Silné a inteligentné slony majú pozitívny symbolický význam po celom svete a sú považované za symbol šťastia, moci, múdrosti úspechu a skúseností.

Fototapety – slony
Slony [výsledky: 7]
Fototapety – slony

Oplatí sa mať slona, ktorý prináša šťastie

Slony majú veľký význam v mnohých kultúrach a symboly týchto majestátnych tvorov sú zobrazené v mytológii a náboženstve po tisíce rokov. Slonie symboly skrývajú mnoho významov a výkladov, ktoré majú osobitný význam v indickej a ázijskej viere, vrátane hinduizmu a budhizmu. V najvšeobecnejšom a univerzálnom zmysle symbolizuje slon silu a moc. Tento význam platí ako pre telo, tak aj pre myseľ. Slon je tiež považovaný za druh duchovného sprievodcu, ktorý nám pomáha na ceste, ktorá vyžaduje trpezlivosť. Symbolika slona tiež predstavuje citlivosť, múdrosť, stabilitu, lojalitu, inteligenciu, pokoj, spoľahlivosť a odhodlanie, ktoré sú všetky zrejmé v povahe zvieraťa, keď je pozorované vo voľnej prírode.

V akých miestnostiach sa osvedčia fototapety so slonmi?

Slony sú jemní obri, ktorí sa veľmi starajú o svoje stádo, potomkov a starších členov. To symbolizuje zodpovednosť, odhodlanie a lojalitu. Pri navrhovaní našich tapiet s motívom slonov sme sa preto rozhodli použiť ich symboliku a ukázať ich veľkosť. V našej ponuke tapiet so slonmi nájdete kombináciu motívu slona s indickou mandalou – slony v budhizme a kultúre Ďalekého východu zaujímajú vysokú pozíciu, takže ich kombinovanie s mandalou, teda umením vytvárať krásne symetrické vzory je nielen nádherné, ale aj symbolické. Hodí se nielen do štýlu boho, ale aj do každého bytu. Okrem toho tu nájdete aj zábavné vzory – ideálne do detskej izby a veľmi minimalistické vzory, ktoré sa výborne hodia do moderných bytov.