Sklenené obrazy – Van Gogh

Van Goghove obrazy si môžete prezrieť nielen v múzeu, ale aj v pohodlí svojho domova. Pozrite sa na najslávnejšie diela jedného z umelcov, ktorí boli výrazne ovplyvnení impresionizmom. Reprodukcie diel Van Gogha sú návrhom pre tých z nás, ktorí majú radi nielen farby v interiéroch, ale aj zaujímavé, mnohoznačné motívy.

Sklenené obrazy – Van Gogh
Van Gogh [výsledky: 36]
Sklenené obrazy – Van Gogh

Slávne obrazy u vás doma

Nepochybne najznámejšia práca umelca je „Slnečnica“. Často sa používa na zavedenie svetlých farieb do interiéru alebo k oživeniu zariadenia. Hodí sa rovnako dobre do obývacej izby, ako aj do kuchyne či jedálne. Nezabúdajme však, že na začiatku svojej umeleckej cesty Van Gogh často tiež siahal po zemitých farbách a tmavých odtieňoch. Preto, ak dávate prednosť takým farbám, niektorá z reprodukcií Van Gogha by vás mohla tiež zaujímať. 

 

Maliar sa bohužiaľ za svojho života nepreslávil a zároveň bojoval s duševnými problémami. To je jasne vidieť v jeho dielach, ktoré sú niekedy veľmi znepokojujúce. Tieto návrhy nájdete aj pri prezeraní našich obrazov potlačených na skle. Van Gogh rozhodne stojí za pozornosť, a to nielen kvôli „Slnečniciam“.

Pozrite si tiež reprodukcie Van Gogha na plátne canvas.