Japonské obrazy na plátne

Obrazy a grafika v japonskom štýle sú veľmi charakteristické a nachádzajú si priaznivcov hlavne medzi milovníkov minimalizmu. Existuje tu mnoho kvetinových motívov, samozrejme s vetvami čerešňových kvetov v popredí. Budú však dobre fungovať nielen v interiéroch v japonskom štýle. Pozrite sa, aké návrhy sme pre vás vybrali.

Japonské obrazy na plátne
Japonské [výsledky: 104]
Japonské obrazy na plátne

 

Japonské motívy v interiéri

Slávne japonskej obrazy ukazujú ako prírodné krajiny, tak ľudské postavy. Máme možnosť vidieť tradičné dámske a pánske kostýmy, scény z každodenného života a oslavované sviatky a zvyky. Dôležitú úlohu tu zohráva aj príroda. Nie je však plný kúzla a farieb. Zvyčajne dominuje jedna alebo dve farby a téma práca je jasne definované. Farby, ktoré charakterizujú japonský štýl, sú červená, odtiene bielej a modrej. Obvykle máme čo do činenia s jasne načrtnutými kontúrami a vyplnením farbami. Japonská grafika je veľmi ľahko rozpoznateľná hlavne vďaka východnom motívom a prvkom typickým pre túto kultúru. Často sa objavujú nápisy, vďaka ktorým je japonské umenie známe svojim dokonalým prevedením. Obrazy teda dosahujú oveľa ďalej než púhy pokus odrážať realitu.

 

Japonský štýl doma

Mnoho ľudí dychtivo siahne po prvkoch interiéri inšpirovaných Ďalekým východom. Japonská maľba teda môže byť súčasťou väčšieho aranžmány realizovaného v tomto štýle. Japonské umenie je zároveň tak minimalistické, že ľahko zapadne do štýlu nesúvisiaceho s Áziou. Bez ohľadu na situáciu si môžete vybrať nielen grafiku, ktorá bude na obrázku, ale aj materiál, na ktorom bude vytvorený nami. Nie sú dodatočne orámované, vďaka čomu vyzerajú modernejšie než tradičné obrázky alebo grafika s rámčekom. Obrazy v japonskom štýle stojí za zváženie pri usporiadaní nielen obývacej izby, ale aj ďalších miestností v dome. Určite sú vynikajúcim návrhom, keď si zariadite spálňu v japonskom štýle - s futon, podložkou a ekonomickým nábytkom.

Skontrolujte tiež JAPONSKÉ SKLENENÉ OBRAZY