Obrazy na plátne – oblaky

Obrazy ilustrujúce oblohu v nás vzbudzujú veľa emócií. Jasné a slnečné oblaky nám umožnia upokojiť sa a odplávať s myšlienkami do príjemných okamihov. Tmavé búrkové mraky na druhej strane spôsobujú nepokoj, ale zároveň pôsobia na predstavivosť a stimulujú kreativitu. Prezrite si rôzne návrhy, ktoré sme pripravili v našej kolekcii.

 

 

Obrazy na plátne – oblaky
Oblaky [výsledky: 253]
Obrazy na plátne – oblaky

Obloha na nástenných dekoráciách

Obloha u mnohých maliarov hrá veľmi dôležitú úlohu. Dokonca aj keď to nie je hlavná téma diela, napriek tomu pomáha budovať atmosféru. „Hviezdna noc“ je obraz Van Gogha, ktorý je jedným z najznámejších diel zobrazujúcich nočnú oblohu. Aj keď neodráža realitu, ale je len fantáziou na jej tému, už roky uchvacuje odberateľa, inšpiruje a stimuluje ich predstavivosť. Obraz oblohy s hviezdami sa stal trvalou súčasťou dejín umenia a inšpiroval mnoho ďalších umelcov spôsobom, akým Van Gogh ukázal hviezdy trblietajúce sa na obzore.

 

Vybrali sme mnoho obrazov oblohy, aby sme našim zákazníkom predstavili celý rad farieb a štýlov. Obloha je tu často len pozadím pre lietajúce vtáky, krajiny či scény s ľuďmi v hlavnej úlohe. Vždy však hrá dôležitú úlohu a určuje, akú náladu majú konkrétne obrazy. Obloha sa nejakým spôsobom týči nad všetkým a mraky ich môžu zakryť alebo dovoliť slnku osvetliť scénu svojimi lúčmi. Obrazy s oblohou a mrakmi fungujú ako v domácnostiach, v kanceláriách, tak aj v komerčných priestoroch. Tie sú vo svetlých farbách jemným a neutrálnym pozadím pre zvyšok interiéru.