Obrazy do obývačky

Pri zariaďovaní obývacej izby je potrebné vziať do úvahy veľa aspektov. Dôležitá je vizuálny otázka, funkčnosť jednotlivých prvkov a zladenie usporiadania so zvyškom domu. Tu zvyčajne trávite najviac času, a preto je treba sa obzvlášť postarať o výzdobu a starostlivo zvoliť jednotlivé prvky. Tak čo teda na stenu v obývacej izbe?

Obrazy do obývačky
Obývačka [výsledky: 1106]
Obrazy do obývačky

Štýlové doplnky do obývacej izby

Pri tomto type miestností máme často k dispozícii veľkú plochu steny, na ktorej je vytvorené ideálne pozadie pre veľkú dekoráciu alebo galériu menších prvkov. Štýlové obrazy do obývacej izby možno vybrať z rôznych uhlov. Niekedy sú vyberané podľa farebného kľúča, inokedy je určujúcim faktorom tematika alebo štýl, v ktorom boli zhotovené. Len málo ľudí si môže dovoliť nástenné obrazy zhotovené najväčšími maliarskymi umelcami. Pomôžu nám s tým, samozrejme, reprodukcie. Vďaka nim môžete mať vo svojej obývacej izbe „Slnečnice“ Van Gogha či jeden z drevorytov Hokusai Katsushika. Aby bol efekt čo najbližšie k originálu, vyhotovujeme vysoko kvalitnú tlač, ktorá umožňuje dokonalú reprodukciu farieb a zobrazenie aj najmenších detailov. Takú vynikajúcu reprodukciu dostanete, keď stavíte na obrazy vytlačené na plátne a na obrazy vytlačené na skle. Navyše si zachovávajú svoju kvalitu po veľmi dlhú dobu. Nevyblednú pod vplyvom svetla a po rokoch stále vyzerajú rovnako.

Moderný štýl v obývacej izbe

Od výberu dekorácií a doplnkov, ktoré budú v obývacej izbe, závisí tiež, ako zariadite obývaciu izbu a aký štýl v ňom bude prevládať. Často staviame na moderný štýl, ktorému dominujú materiály, ako je napríklad kov, kameň, surové drevo a betón. Dekorácia steny v obývacej izbe s takými prvkami nie je obtiažna. Môžete siahnuť po niečom minimalistickom, úspornom v prostriedkoch alebo naopak, po niečom veľmi expresívnom a kontrastnom. Moderné obrazy do obývacej izby môžu úspešne slúžiť ako dominantný farebný dôraz v interiéri, v ktorom prevládajú sivé a čierne farby.

Aké dynamické obrazy sme vybrali do obývacej izby? Abstrakcie, pop art, street art – to sú len niektoré z našich návrhov pre tých, ktorí hľadajú nástenné dekorácie, popri ktorých nie je možné ľahostajne prejsť. Reprodukcie diel, ktoré vytvoril Banksy či Warhol, sú veľmi ochotne používané v obývacích izbách zariadených mladými osobami, študentmi a všetkými fanúšikmi diel týchto umelcov. Vytvárajú neuveriteľný dojem – najmä tie potlačené na plátne canvas a najmä pri objednávaní maximálneho formátu.

Sklo alebo plátno

Je zrejmé, že dekorácia steny v obývacej izbe by mala byť prispôsobená nábytku a ostatným prvkom interiérového dizajnu. Existujú štýly usporiadania, do ktorých sa hodí plátno i sklo. V mnohých situáciách je však lepšie staviť na jeden z týchto materiálov. Obrazy do obývačky vytlačené na plátne si zvyčajne vyberajú do interiérov v klasickom štýle, anglickom a elegantnom štýle vyplnenom starožitnosťami. Takáto dekorácia je mierne modernizovaná verziou klasického obrazu. V našom vydaní ide o tlačenú reprodukciu bez tradičného orámovania. Plátno je natiahnuté na neviditeľnom ráme a tlač siaha až k okrajom, čo dodatočne umocňuje konečný efekt.

Sklo sa naopak častejšie používa v moderných obývacích izbách. Hodí sa tiež do škandinávskeho alebo eklektického štýlu, kde spolupracujú rôzne dekorácie. Všimnite si, že sklenený obraz je veľmi plochý a nachádza sa blízko steny. Vďaka tomu splýva s okolím a stáva sa takmer súčasťou povrchu, na ktorom visí. Vyzerá skvele nielen na obyčajnej stene, ale aj na stene z betónu.