Sklenené obrazy – Banksy

Steny a múry sú hlavným pozadím diel Banksyho. Obrazy na skle preto zodpovedajú štýlu vytvoreného tvorcom. Ide o moderné diela blízke príjemcom. Umelec sa zameral nielen na maľovanie pekných obrázkov na stenách. V prvom rade komentuje realitu – politickú, sociálnu alebo ekonomickú.

Sklenené obrazy – Banksy
Banksy [výsledky: 16]
Sklenené obrazy – Banksy

Grafiky Banksyho na stenách

Reprodukcie Banksyho diel spočívajú predovšetkým v prenesení grafiky, ktorú vytvoril na stenách – a teda vlastne fotografií, ktoré z nich boli nadobudnuté – na sklo. To, čo Banksy vytvoril - obrazy, grafiky a diela na pomedzí performance - sú kultúrno angažované, a preto oslovujú osoby, ktorým je toto zobrazenie reality adresované. Na jednej strane umiestnime vo svojom byte zaujímavú grafickú prácu, 

 

na druhej strane nesmieme prehliadať význam, ktorý je najdôležitejší pre umelcov, ktorým je Banksy. Nástenné dekorácie tohto charakteru dokonale zapadajú do moderného a eklektického štýlu. Zaujímavým spôsobom môžu do interiéru zariadeného vo veľmi minimalistickom štýle vniesť trocha energie. Banksyho obrazy na skle sú tiež bežnou voľbou medzi mládežou a mladými ľuďmi.

Pozrite si tiež obrazy canvas s dielami Banksyho.