Obrazy na plátne – botanické

Botanické obrazy môžu byť očarujúcim doplnkom akéhokoľvek typu interiéru. Prírodné motívy sú nadčasové a sú obľúbené ako dekorácia obývacej izby alebo pracovne. Krásne tiež vytvárajú väčšie kompozície spolu s ďalšími obrazmi v podobnom štýle. Prezrite si tiež naše obrazy s botanickým motívom.

Obrazy na plátne – botanické
Obrazy na plátne – botanické

Obrazy na tlač – rastliny na rytinách

Niekedy menej znamená viac. Dôkazom toho sú botanickej rytiny, ktoré dôverne odrážajú vzhľad rastlín. Krásne nakreslené stonky, listy a kvety ukazujú krásu prírody v celej jej zložitosti. Takéto rastlinné motívy zároveň uchvátia svojím minimalizmom a vynikajúcim vyobrazením toho, čo je často na dosah ruky, ale neskúmame to s náležitou starostlivosťou. Keď ich umiestnime ako dekoráciu na stenu, sami sebe dávame príležitosť priblížiť sa prírode. Takáto ozdoba môže mať aj vzdelávacie prednosti, pretože osloví i deti a tínedžerov, ktorí sa zaujímajú o prírodu. Môže ich inšpirovať k objavovaniu sveta a starostlivému sledovaniu všetkého okolo nich.

Botanické obrazy na plátne alebo skle

Môžete si zvoliť, či chcete staviť na rastlinné motívy vytlačené na plátne canvas alebo na obraz vytlačený na skle. Obe prevedenia vyzerajú veľmi elegantne, aj keď vytvárajú trochu odlišný dojem. Takže ak sa prikláňate k minimalizmu a modernosti, sklo by vás malo plne uspokojiť. Ak hľadáte niečo bližšie klasickým obrazom, potlač na plátne splní vaše očakávania.