Obrazy na plátne – street art

Hoci pouličné umenie nebolo umeleckými kritikmi uznané mnoho rokov, nakoniec si našlo svoje miesto medzi klasickými a modernými diely. Banksy je určite najslávnejším predstaviteľom pouličného umenia. Je to umelec, ktorý neukazuje svoju tvár, ale je známy po celom svete vďaka svojej účasti v aktuálnych politických a sociálnych záležitostiach.

Obrazy na plátne – street art
Street Art [výsledky: 15]
Obrazy na plátne – street art

Umenie dostupné pre každého

Ak sa pozrieme na klasicky chápanej obrázky, Banksy je veľmi originálny tvorca. Je to preto, že väčšina jeho diel je na stenách, múroch a kdekoľvek, kde sú prístupné pre oči náhodných okoloidúcich. S pomocou svojich obrazov komentuje aktuálne spoločenské, politické, vojenské a súčasné kultúrne dianie. Zaoberá sa pouličným umením, nielen zdobením stien peknými obrázkami. Aj z tohto dôvodu nemožno vo väčšine prípadov kúpiť diela Banksyho a ďalších pouličných umelcov. Niekedy sú prelakované alebo zničené už po niekoľkých hodinách. Okrem toho sú určené na prezeranie všetkým okoloidúcim, nielen účastníkom výstavy alebo návštevníkom galérie. Jedná sa o rovnostárskej umení, ku ktorému majú prístup ľudia, ktorí sa o podobné témy denne nezaujímajú a nezaujímajú je klasické alebo moderné obrazy. Pouličné umenie od samotného mena je umenie, ktoré uvidíme na ulici.

Pouličné umenie doma

Pripravili sme kolekciu obrazov v štýle street art. Nejde len o Banksyho, ale aj o ďalších umelcov, ktorí často nikdy nevytvárali pouličné múru, ale tento štýl preniesli na plátno a stojany. Jedná sa o expresívne diela, často s veľmi jasnou a otvorenú správou. Teenageri, ktorí hľadajú originálne dekorácie do svojej izby, po nich dychtivo siahnu. Je tiež obľúbenou voľbou medzi ľuďmi, ktorí majú radi moderné umenie, ktoré ide ďaleko za múry múzeí a galérií. Obrazy na plátne možno najlepšie zladiť s dizajnom interiéru a ďalšími nástennými dekoráciami, ktoré už sú v ňom. Okrem toho vyzerajú oveľa modernejšie než diela zarámované do typického rámčeka.

Skontrolujte tiež SKLENENÉ OBRAZY STREET ART.