Obrazy na plátne – pop art

Obrazy v štýle pop-art sa vyznačujú sýtymi farbami, kontrasty a výraznými motívmi. Skladby sú jednoduché a veľmi čitateľné. Tento štýl sa zrodil v polovici 20. storočia a jedným z jeho najslávnejších tvorcov bol Andy Warhol. Takmer každý spája svoje slávna diela s portrétom Marilyn Monroe v rôznych farbách alebo s plechovkami paradajkovej polievky.

Obrazy na plátne – pop art
Pop Art [výsledky: 21]
Obrazy na plátne – pop art

Pop-art maľba doma

Pop-artov grafika je nepochybne návrhom pre ľudí, ktorí majú radi doma veľmi výrazné dekorácie. Farby sú tu veľmi šťavnaté, často sú prvky na obrázku duplikované a zobrazené v rôznych farbách. Symboly a ikony popkultúry sa často používajú, čo z nej robí umenia, ktoré zasahuje mnoho divákov. Grafika s komiksovo inšpirovanými motívmi doplnená bublinami naplnenými texty je tiež často pop-art. Andy Warhol, ktorý bol jedným z jeho hlavných predstaviteľov, siahol po známych motívoch predovšetkým preto, aby k nim prejavil kritický postoj a predovšetkým aby si predstavil, ako nebezpečný môže byť konzum, ktorý už v modernej spoločnosti v polovici dvadsiate storočie.

Grafika pre mládež

Mladí ľudia, ktorí zdobia svoju izbu alebo si zariaďujú svoj prvý byt, často používajú pop-art. Obrazy sú ideálne pre obyvateľov so silným výhľadom, ktorí preferujú dynamické kombinácie farieb a výrazné doplnky. Máme veľa návrhov, ktoré sú reprodukciami slávnych umelcov, ale aj grafikou súčasného pop artu. Ak máte veľkú voľnú stenu a chcete si vybrať prvok, ktorý bude prevažne dominovať v interiéri, bude tento typ maľby túto úlohu dokonale spĺňať. Veľkoformátové plátno vytlačené na plátne iste dokonale zapadne do interiéru moderného alebo eklektického bytu s radom doplnkov.

 

Materiál, ako je plátno, sa sem dobre hodí. V miestnosti pre mládež sú často umiestnené obrazy v štýle pop-art, ktoré vyzerajú ako jednotlivé okná z komiksu pripravená v makro mierke. Toto je určite originálny voľba pre ľudí, ktorí sú fanúšikmi komiksu - ako v knižnom vydaní, tak vo filmových adaptáciách, ktoré sa v posledných rokoch stali obzvlášť populárnymi.

Pop-art nielen doma

Expresívny grafika a motívy používané v pop-artu fungujú dobre nielen v domácom priestore. Často ich nájdeme v kaviarňach, kluboch a rôznych servisných zariadeniach. V súčasnej dobe zákazníci venujú pozornosť nielen úrovni a kvalite služieb, ale aj vzhľadu miesta, kde navštívi. Bez ohľadu na to, či sa jedná o krčmu alebo kaderníctvo, radi sa vraciame do tých priestorov, ktoré sú pre nás esteticky príjemné. Pop-artové dekorácie môžu tiež rozprávať príbeh. Obzvlášť motívy prevzaté z komiksu stimulujú predstavivosť a priťahujú oko a inšpirujú diváka na dokončenie príbehu samostatne, ktorého fragment bol vidieť niekde na stene. Ak teda hľadáte tlač na plátno, ktorý by oživil vaše miesto a pridal mu charakter, sme presvedčení, že reprodukcia pop-artu vám môže pomôcť. Stavte na niektorú z grafik pripravených slávnymi umelcami alebo siahnite po menej známom diele, ale rovnako zaujímavom na recepcii. Prekvapte svojich zákazníkov a zvýraznite svoje miesto.

Skontrolujte tiež SKLENENÉ OBRAZY POP ART.