Obrazy na plátne – Banksy

Banksy je súčasný umelec, ktorý si pre „plátno“ svojich diel vyberá steny budov, múry a verejné priestory. Vďaka tomu ich nie je možné zatvoriť medzi štyrmi stenami galérie a vytvoriť klasické reprodukcie jeho obrazov. Často to, čo sa vytvára, je veľmi rýchlo zlikvidované, takže v pamäti príjemcov zostáva grafika Banksyho iba vďaka fotografiám, na ktorých boli zvečnené.

Obrazy na plátne – Banksy
Banksy [výsledky: 16]
Obrazy na plátne – Banksy

Banksy – nástenné dekorácie s odkazom

Banksy je určite umelec, ktorého je ťažké zaradiť. Na jednej strane sú jeho diela ukazované v múzeách a súčasné sú v akademickom diskurze. Na druhú stranu je veľmi blízko graffiti a diel, ktoré každý z nás môže umiestniť na stenu alebo múr budovy. Odlišuje sa však tým, že sa ujíma obtiažnych tém súvisiacich s popkultúrou, konzumerizmom, vojnami, slobodou a všetkým, čomu v modernom svete čelíme. Banksyho tlačené obrazy oslovia všetkých, ktorí majú radi angažované diela, nielen pekné obrazy určené na zavesenie na stenu. Často ich používajú mladí ľudia, ktorí hľadajú spôsob, ako vyjadriť svoj postoj k svetu a postaviť sa proti tomu, čo sa deje vo svete okolo nás.

 

Mnoho mladých ľudí hovorí jazykom, ktorý používa Banksy. Obrazy s krysou či dievčaťom s balónikom sa už stali súčasťou povedomia verejnosti.

Banksy – obrazy na plátne

Ako sme už spomenuli, Banksyho diela sú vo väčšine prípadov k dispozícii len vo forme reprodukcií, pretože netvorí na tradičnom pozadí, ale na stenách. Navrhujeme preto potlače na plátne canvas. Majú vynikajúcu kvalitu svieži, moderný vzhľad, ktorý dobre zapadá do moderných ilustrácií Banksyho.

Prezrite si aj reprodukcie diel Banksyho na skle.