Samolepky na stenu do kuchyne

Kuchynské revolúcie sa vždy nezačínajú kulinárskymi špecialitami. Pri zariaďovaní priestrannej a pohodlnej kuchyne musíte zvážiť veľa vecí – vyžaduje si to čas a úsilie. Ako jednoducho zariadiť modernú kuchyňu?

Samolepky na stenu do kuchyne
Kuchyňa [výsledky: 15]
Samolepky na stenu do kuchyne

Kuchyňa – večne živé srdce domu

Moderná kuchyňa je vybavená indukčnou alebo plynovou varnou doskou, rúrou, chladničkou, umývačkou riadu a často aj práčkou a sušičkou. Moderné kuchyne sa zameriavajú na funkčnosť, preto im nie sú cudzie závesné skrinky pod stropom. Toto komplexné usporiadanie zariadenia znamená, že zostávajúci priestor sa dá zariadiť ako jedáleň alebo pracovná plocha na prípravu jedál. Kuchyňa je miestom, kde trávime väčšinu času, preto by sme ju mali zariadiť nielen moderne, ale aj pohodlne. Keď máme k dispozícii menší priestor, oplatí sa prehodnotiť otvorenú kuchyňu na úkor priestoru v obývačke.

Kuchynské doplnky – tradičné alebo moderné?

V tradičných kuchyniach našich starých mám bol uprostred obrovský kachľový sporák. Bola to pec, ktorá vykurovala priestor a na ktorej sa pripravovali jedlá. V dobe moderných technológií sa veľkosť pecí výrazne zmenšil, aby sme mohli priestor využiť funkčnejšie. Moderné kuchyne sa stali zložitejšími, ale to neznamená, že im chýba tradičná výzdoba. Stačí zariadiť kuchyňu v rustikálnom alebo škandinávskom štýle, pridať niekoľko nástenných dekorácií a budete mať sviežu kuchyňu ako z detstva. Niekedy je užitočný aj malý detail, ktorý dodá modernej kuchyni súčasný charakter. Takéto dekorácie sú samolepky na stenu, ktoré sa dajú umiestniť na akomkoľvek mieste. Medzi tradičné dekoratívne motívy patria bylinky a červeno-biele mriežky, nádoby na korenie alebo levanduľa. Nálepky na stenu s rustikálnymi vzormi sú skvelou voľbou do kuchyne v štýle boho. Samotné samolepky na stenu sú vyrobené z materiálu odolného voči vlhkosti, znečisteniu a roztrhnutiu. Aplikácia netrvá dlhšie ako 15 minút a správne ošetrená nálepka nestratí svoje intenzívne farby.